strona główna

Wygrany pierwszy występ w LSK, sezon 2017/18

W inaugurującym meczu rozgrywek 2017/18 Polski Cukier Muszynianka Muszyna, wygrywa z piątym zespołem ubiegłego sezonu, MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (21:25, 23:25, 25:15, 25:12, 16:14). Statuetkę MVP odebrała Aleksandra Wójcik.

Jako pierwsza zagrywa Kardasheva. Pierwsze punkty sezonu dla gospodyń 2:0. Zablokowana Maja Savić pojedynczym blokiem 4:2. Dąbrowianki atakują w aut 4:4. Pierwsze prowadzenie muszynianek 5:4. Kolejny punkt mineralnych 6:4 czas dla Magdaleny Śliwy. Po raz kolejny myli się Bociek, atak w aut 7:7. Wyrównany poziom gry, duża ilość błędów, punkty zdobywane naprzemiennie. Miejscowe wychodzą na prowadzenie 12:11. Tracimy serią punkty 14:11. Podopieczne magdaleny Śliwy zwiększają przewagę 18:13 Bogdan Serwiński sygnalizuje czas na życzenie. Wójcik uderza w aut 20:16. Punkt z zagrywki Oli Wójcik i mamy piłkę kontaktową 21:22. Czas dla MKS. Miejscowe mają piłkę setową 24:21. Popełniając dużą ilość błędów przegrywamy 25:21 Koniec seta.

Drugi set rozpoczynamy stratą punktu, by po chwili prowadzić 3:1. Naprzemiennie zdobywane pojedyncze punkty 9:9. Seria punktowa małopolanek 12:9, Czas dla zagłębianek. Kolejny punkt z zagrywki Wójcik. Pięć punktów przewagi uzdrowiskowych 17:12. Brzóska zmienia Wójcik. Przegrywamy długą akcję 17:15. Czas dla trenera Serwińskiego. Kolejno zdobywane punkty gospodyń 17:17. Lis wchodzi za Śmieszek. Osiemnasty punkt dla Dąbrowy po raz drugi Bogdan Serwiński przerywa grę. Przerywamy serię 18:19. Punkt kontaktowy dla Polskiego Cukru 21:22. O czas prosi Magdalena Śliwa. Na tablicy świetlnej 22;22. Atak nad blokiem w aut tracimy punkt. Dwukrotnie punktuje Sanja Trivunović koniec drugiej odsłony. Przegrywamy 23:25 i jest 0:2.

` Czy uda się odwrócić losy tego meczu? Rozpoczynamy set numer trzy. Tak jak w dwóch poprzednich pierwszy punkt dla gospodyń. Odskakujemy na 4:2, natychmiast Magdalena Śliwa przerywa grę prosząc o timeout. Przy zagrywce Bociek zdobywamy kolejne punkty 8:3. Teraz seria MKS-u 8:7. Czas dla Muszyny. Bociek atakuje w aut i na tablicy dwie ósemki. Ptak zablokowana 11:8. Koniec serii Muszynianki 13:9. Zwiększamy przewagę przy zagrywce Radenković 19:11. Dziewięć punktów przewagi uzdrowiskowych 23:14. Gospodynie bronią piłkę setową 24:15. Atakuje Karakasheva skutecznie, kończąc set. Gramy dalej.

Czwarty set. Czy zagramy tie breaka? W pierwszej fazie lepsze są przyjezdne 3:1, 6:2. Maja Savić zagrywa asa 8:3. Czyżby uszło powietrze z Dąbrowianek 9:3 o czas prosi trener Śliwa. Ola Wójcik atakuje po bloku 14:6. Czas dla miejscowych przy wyniku 16:7. Trzy kolejne punkty dla gospodyń 16:10 czas dla trenera Serwińskiego. Dopisujemy dalsze dwa oczka 19:11. 21:12 Brzóska za Karakashevą. Sześciopunktową serią kończyny trzeci set 25:12.
Trzy pierwsze punkty dla podopiecznych Magdy Śliwy. Bogdan serwiński natychmiast zaprasza swoje zawodniczki na rozmowę.
I znowu tracimy punkt. Blok mineralnych piłka w boisku 2:4. Jest Remis 4:4. Savić ze środka 6:5. Flakus za Bociek. Piłka po bloku dąbrowianek jednak sędziowie pokazują aut 8:7 dla miejscowych, zmiana boisk. Zmiana powrotna wraca Bociek na zagrywkę. Kolejna pomyłka sędziowska 10:8 za uwagi w kierunku sędziów żółta kartka dla Bogdana Serwińskiego. Doganiamy rywalki 10:10. Ciąg dalszy serii, uciekamy na dwa oczka. Michalewicz kiwa 12:11. Czas dla Polskiego Cukru. Tracimy trzy piłki i na tablicy 12:13 dla gospodyń. Udany blok Bociek 13:13. Wójcik atakuje w aut dając piłkę meczową przeciwniczkom. Gramy na przewagi. Mamy piłke meczową. Wygrywamy 16:14 i cały mecz 3:2.