Wygrany pierwszy występ w LSK, sezon 2017/18

W inaugurującym meczu rozgrywek 2017/18 Polski Cukier Muszynianka Muszyna, wygrywa z piątym zespołem ubiegłego sezonu, MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (21:25, 23:25, 25:15, 25:12, 16:14). Statuetkę MVP odebrała Aleksandra Wójcik.

Jako pierwsza zagrywa Kardasheva. Pierwsze punkty sezonu dla gospodyń 2:0. Zablokowana Maja Savić pojedynczym blokiem 4:2. Dąbrowianki atakują w aut 4:4. Pierwsze prowadzenie muszynianek 5:4. Kolejny punkt mineralnych 6:4 czas dla Magdaleny Śliwy. Po raz kolejny myli się Bociek, atak w aut 7:7. Wyrównany poziom gry, duża ilość błędów, punkty zdobywane naprzemiennie. Miejscowe wychodzą na prowadzenie 12:11. Tracimy serią punkty 14:11. Podopieczne magdaleny Śliwy zwiększają przewagę 18:13 Bogdan Serwiński sygnalizuje czas na życzenie. Wójcik uderza w aut 20:16. Punkt z zagrywki Oli Wójcik i mamy piłkę kontaktową 21:22. Czas dla MKS. Miejscowe mają piłkę setową 24:21. Popełniając dużą ilość błędów przegrywamy 25:21 Koniec seta.

Drugi set rozpoczynamy stratą punktu, by po chwili prowadzić 3:1. Naprzemiennie zdobywane pojedyncze punkty 9:9. Seria punktowa małopolanek 12:9, Czas dla zagłębianek. Kolejny punkt z zagrywki Wójcik. Pięć punktów przewagi uzdrowiskowych 17:12. Brzóska zmienia Wójcik. Przegrywamy długą akcję 17:15. Czas dla trenera Serwińskiego. Kolejno zdobywane punkty gospodyń 17:17. Lis wchodzi za Śmieszek. Osiemnasty punkt dla Dąbrowy po raz drugi Bogdan Serwiński przerywa grę. Przerywamy serię 18:19. Punkt kontaktowy dla Polskiego Cukru 21:22. O czas prosi Magdalena Śliwa. Na tablicy świetlnej 22;22. Atak nad blokiem w aut tracimy punkt. Dwukrotnie punktuje Sanja Trivunović koniec drugiej odsłony. Przegrywamy 23:25 i jest 0:2.

` Czy uda się odwrócić losy tego meczu? Rozpoczynamy set numer trzy. Tak jak w dwóch poprzednich pierwszy punkt dla gospodyń. Odskakujemy na 4:2, natychmiast Magdalena Śliwa przerywa grę prosząc o timeout. Przy zagrywce Bociek zdobywamy kolejne punkty 8:3. Teraz seria MKS-u 8:7. Czas dla Muszyny. Bociek atakuje w aut i na tablicy dwie ósemki. Ptak zablokowana 11:8. Koniec serii Muszynianki 13:9. Zwiększamy przewagę przy zagrywce Radenković 19:11. Dziewięć punktów przewagi uzdrowiskowych 23:14. Gospodynie bronią piłkę setową 24:15. Atakuje Karakasheva skutecznie, kończąc set. Gramy dalej.

Czwarty set. Czy zagramy tie breaka? W pierwszej fazie lepsze są przyjezdne 3:1, 6:2. Maja Savić zagrywa asa 8:3. Czyżby uszło powietrze z Dąbrowianek 9:3 o czas prosi trener Śliwa. Ola Wójcik atakuje po bloku 14:6. Czas dla miejscowych przy wyniku 16:7. Trzy kolejne punkty dla gospodyń 16:10 czas dla trenera Serwińskiego. Dopisujemy dalsze dwa oczka 19:11. 21:12 Brzóska za Karakashevą. Sześciopunktową serią kończyny trzeci set 25:12.
Trzy pierwsze punkty dla podopiecznych Magdy Śliwy. Bogdan serwiński natychmiast zaprasza swoje zawodniczki na rozmowę.
I znowu tracimy punkt. Blok mineralnych piłka w boisku 2:4. Jest Remis 4:4. Savić ze środka 6:5. Flakus za Bociek. Piłka po bloku dąbrowianek jednak sędziowie pokazują aut 8:7 dla miejscowych, zmiana boisk. Zmiana powrotna wraca Bociek na zagrywkę. Kolejna pomyłka sędziowska 10:8 za uwagi w kierunku sędziów żółta kartka dla Bogdana Serwińskiego. Doganiamy rywalki 10:10. Ciąg dalszy serii, uciekamy na dwa oczka. Michalewicz kiwa 12:11. Czas dla Polskiego Cukru. Tracimy trzy piłki i na tablicy 12:13 dla gospodyń. Udany blok Bociek 13:13. Wójcik atakuje w aut dając piłkę meczową przeciwniczkom. Gramy na przewagi. Mamy piłke meczową. Wygrywamy 16:14 i cały mecz 3:2.

Roksana Brzóska, Małgorzata Śmieszek, Maja Savić, Aleksandra Wójcik, Karolina Portalska, Patrycja Flakus, Danica Radenković, Małgorzata Lis, Monika Bociek, Paulina Bałdyga, Dorota Medyńska, Maria Karakasheva.

MKS Dąbrowa Górnicza

Anastazja Baidiuk, Kamila Colik, Aljona Martiniuc, Simona Dreczka, Ewelina Tobiasz, Aleksandra Lipska, Barbora Purchartova, Patrycja Polak, Marta Ciesiulewicz, Agata Michalewicz, Kinga Drabek, Sanja Trivunović, Aleksandra Sikorska.

2017-10-15 22:26:37

13.11Kraków3:1