Piąta lepsza od czwartej. Wracamy bez punktów i bez seta

Lokujący się na czwartej pozycji Polski Cukier Muszynianka Muszyna przegrywa, po bardzo wyrównanej grze, z Grot Budowlanymi Łódź 0:3 (24:26, 23:25, 11:25).

Nie pozwoliły przyjezdne odskoczyć w początkowej fazie meczu gospodyniom 2:2, 5:5. Trzypunktowa przewaga Budowlanych została natychmiast zniwelowana 8:8. Skutecznie bronią wyniku Muszynianki. Na tablicy świetlnej po raz kolejny po obu stronach ta sama liczba 11:11. Pierwsze prowadzenie podopiecznych Bogdana Serwińskiego 13:12. Oby trzynastka okazała się szczęśliwa. Teraz Budowlane gonią wynik. Dwa punkty przewagi gości 17:15, trener Krzyształowicz zgłasza przerwę. Udana seria mineralnych 19:16. Przerywają serię miejscowe, czas dla Bogdana Serwińskiego. Nie udało się utrzymać przewagi ze środkowej części seta 21:20 dla miejscowych i czas dla Polskiego Cukru. Oba zespoły potrzebują dwóch punktów. Gramy na przewagi. Po wyrównanym secie, lepszym okazał się zespół gospodyń wygrywając 26:24
Identyczny początek drugiej odsłony 3:3. Zdobywane po kolei punkty dają Łodziankom prowadzenie 7:4. I tak jak w poprzednim na tablicy wyników 8:8. Seria punktowa daje nam prowadzenie 11:10, i czas dla Grota. Bardzo wyrównana gra. Jak w secie pierwszym żaden z zespołów nie może wypracować większej przewagi 18:17. Rozpoczęła się ucieczka gospodyń 20:17 czas dla trenera z Muszyny. Przegrywamy kolejny set 23:25.
Początek seta z przewaga Budowlanych 7:4. Time-out dla Polskiego Cukru 10:5. Nie zwalniają zawodniczki Błażeja Krzyształowicza 15:7, Czas dla Muszyny. Widmo porażki zagląda Małopolankom w oczy 18:8. Całkowity zastój w szeregach zespołu Polskiego Cukru. Wysoko przegrany trzeci, ostatni w dniu dzisiejszym set i cały mecz 0:3.

Roksana Brzóska, Małgorzata Śmieszek, Maja Savić, Aleksandra Wójcik, Karolina Portalska, Patrycja Flakus, Danica Radenković, Małgorzata Lis, Monika Bociek, Paulina Bałdyga, Dorota Medyńska, Mariya Karakasheva.

Grot Budowlani Łódź

Hana Cutura, Gabriela Polańska, Ewelina Polak, Agnieszka Kąkolewska, Julia Piotrowska, Julia Twardowska, Adrianna Muszyńska, Justyna Kędziora, Agata Witkowska, Kaja Grobelna, Pavla Vincourova, Martyna Grajber.

2017-11-18 19:32:28

15.1218.00BielskoLSK/w