strona główna

Po 2:0 wygrywamy 3:2

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet, Polski Cukier Muszynianka Muszyna wygrywa z Impelem Wrocław 2:2 (25:21, 25:18, 19:25, 23:25, 15:11).

Pierwsze dwa punkty dla Polskiego Cukru. Miejscowe doprowadzają do remisu 3:3. Punktowa seria muszynianek 8:4. Po kolejnej serii 6:12, trener Solarewicz prosi o czas. Utrzymujemy przewagę 18:10. W końcówce seta poprawiają grę Wrocławianki 21:24, czas dla Bogdana Serwińskiego. Kończyme pierwsza odsłonę 25:21.

Za ciosem poszły siatkarki z Muszyny w drugim secie obejmując prowadzenie 7:1. Serie punktowa przerywa zepsutą zagrywką Ola Wójcik.
Doskonała zagrywka Bociek 14:4. Przebudzenie w szeregach Impela, odrabiają straty i na tablicy wyników 9:14. Poprawiły atak miejscowe punktują Chojnacka, Gałucha, Łozowska i straty wynoszą już zaledwie trzy oczka 14:17. czas dla Muszyny a po nim czas dla Impela. Po rozmowie z trenerem powiększamy dzielący oba zespoły dystans 21:15. Bociek myli się w zagrywce 22:18 a po chwili to samo po stronie gospodyń, Szczurowska 18:23. Skuteczny atak Wójcik i mamy piłke setową. Myli się Świętoń, koniec seta 18:25

Po dziesięciominutowej przerwie lepiej rozpoczęły impelki 4:1, 7:4. Zmiana w szeregach Muszynianki za Bociek wchodzi Flakus. Skutecznie atakuje Gałucha 10:6. Utrzymują przewagę wrocławianki 11:8. Z ataku punktuje Flakus 10:12. Myli się Gierak i mamy punkt kontaktowy 11:12. Pierwszy remis w tym secie 12:12 po ataku Śmieszek. Czas dla gospodarzy. Po przerwie myli się Gałucha i wychodzimy na prowadzenie 13:12. Wyrównał się poziom gry w połowie trzeciego seta 15:15. I znowu na prowadzeniu gospodynie. Zmiany dokonuje trener Muszynianki, za Radenković wchodzi Bałdyga. Następny punkt 17:15 po ataku Chojnackiej dla Wrocławia, time out dla Muszyny. Zatrzymały się mineralne 15:15 drugi czas dla opiekuna z Muszyny. Karakasheva zmienia Brzóskę. W końcówce seta Impel ma już cztery punkty przewagi. Atak Radenković przerywa dobrą passę Impela. Zbyt wcześnie przyjezdne uwierzyły w łatwe zwycięstwo przegrywamy 19:25 i wynik meczu nadal niewiadomy.

Asem serwisowym Chojnackiej rozpoczyna się czwarty akt. Wyrównany początek chociaż to uzdrowiskowe gonią wynik 3:3. Pierwsze prowadzenie przyjezdnych 4:3. Punkt za punkt. Prowadzeni dla Impela 6:5 trener Serwiński sygnalizuje time out. Po powrocie na boisko punktuje z ataku Śmieszek 6:6. Tracimy punkty Flakus za Bociek. Nadal walka punkt za punkt 9:9. Myli się w ataku Karakasheva 9:99 po raz drugi przerwa dla Muszyny. Błąd w ataku Łozowskiej punkt kontaktowy 12:11. As serwisowy Oli Wójcik 12:12. Skuteczny blok Savić kolejny punkt dla przyjezdnych. Naprzemiennie punktowe ataki 16:16. Blokuje Chojnacka co daje prowadzenie wrocławiankom. Podwójna zmiana, za Radenković i Flakus wchodzą Bałdyga i Brzóska. Czyżby o podziale punktów miał zadecydować tie-break? Z zagrywki punktuje Chojnacka 22:18. Zmiana powrotna Radenković za Bałdygę. Udany blok Łozowskiej, piłka setowa 24:21. A jednak 25:23 i tie - break 25:23

Rozpoczynamy set numer 5, punktowym atakiem Gałuchy. To samo z drugiej strony Bociek. Błędy z naszej strony, skuteczne ataki Gałuchy 2:4. W połowie seta prowadzimy 8:5. Przewaga naszego zespołu wynosi już pięć punktów, do końca również pięć, coraz bliżej zwycięstwa. Dobra gra Murek zmniejsza straty Impela 10:12, przerwa na życzenie Bogdana Serwińskiego. Po “czasie” myli się Murek. Z ataku punktuje Radenković, piłka meczowa. Myli się Łozowska 11:15 i koniec meczu